B jedou do finale

Před a Po 🙂 – konec jednoho příběhu
pred-1po2
14.4.2014
Počasí pod psa a vůbec divný den. Holky pravděpodobně usoudily, že Bandito zůstane doma, protože se život začinal trochu vracet do normálních kolejí. Bohužel při předání posledního štěněte se stalo to, co u áček u prvního štěněte a čeho jsem se celou dobu bála. Možná to byla hloupá shoda náhod. Majitele Bandito přijeli s malým miminkem, které začalo plakat. Tessy to nezná a pravděpodobně to vyhodnotila jako štěně, o které se musí postarat,  začala naskakovat na pani a mimčo. Do toho padaly kroupy a já zavřela holky za mříží na schody. Když jsem se vracela zpět bez Bandito, Tessy z té výšky skočila proti zdi. Krve by se ve mě nedořezal. Naštěstí se nic nestalo. No a najednou jsme zase sami. 🙂 Bandito bude bydlet na Příbramsku.
Bandito-fin-2
13.4.2014
Ráno kolem 10 hodiny začíná Tessy pobíhat a neustále mě vodí ke vchodovým dveřím. Už to zná a předpokládá, že zase někdo přijede. Dnes avizuje cca 30 min. předem.
Máme doma už jen dva téměř barevně, ale i povahově stejné štěňata Birra a Bandito. Poznávací znamení, který měl Birra při narození, bilý flek na zátylku pomalu zmizel a tak jsem vždy musela kluky videt zpředu, abych je od sebe poznala. Rozdil hnědá přední tlapka, jeden pravá a druhý levá. Kresba na zádech u ocásku a pak hlavně čumák. Birra přece jenom má bilý proužek a bandito jen bilý flíček na čumáku. A takhle kluci spolu spinkali. Do té doby, než si pro Birra
Birra-a-Bandido-fin-1
přijeli noví páníčkové. Birra bude bydlet na Křivoklátsku.
Birra-fin-1
Do zítra tu máme ještě Bandito.
Tak alespoň malá náplast. Je tu najednou hrobové ticho a já zjišťuji, že ten stěněcí kravál mi tak nějak chybí. Asi budu muset přehodnotit situaci a naplánovat Céčka s Appia. Po odchodu Birra jsem s Tessy absolvovala  po dlouhé době procházku. To bylo radosti :). No a teď už je rozmontovaná porodnice a my se tak nějak chystáme do normálu. Hrozně to uteklo.
12.4.2014
Dnes slaví Tessy 6. narozeniny. A dopoledne odchází ještěrka Brilla. Fenka, která mi hodně přirostla k srdíčku, protože si dokázala, jako nejdrobnější z vrhu vždycky prosadit svoje místo. Poradila si pokažde, kudy mi zdrhnout a tak jsem pochopila, že tohle je třetí fena, která bude povahově hodně podobna Tessy a Appii a rovněž i vzhledově.  Jak jsem říkala Brilla udělala první skok a od té doby skáče :). Bude z ní moravanda.
Brilla fin 2
Odpoledne odchází důstojný mohutný mazel Bonaro. Pes, který se mnou v posteli ztrávil nejvice času, vždycky přišel, zaškemral a pak tiše a jemně okusoval moje prsty. Já si zase užívala mazlení pacek a té jemné dlouhe srsti. Paníčkovi jsem vysvětlila, jak pečovat o poraněné oční víčko. Rovněž cestuje na Moravu.
Bonaro fin 4
Byl to takový smutný den. Dnes poprvé cítím prázdnotu. Já si nechtěla nechat přirůst Béčka k srdíčku a vlastně mi přirostla tak nějak sama a ten odchod snáším hůř, než u Aček. Možná proto, že tentokrát doma nezůstane žádné štěně. Tessy se chová normálně, jen je vidět, že je hrozně smutná, stejně Jako Appia a tak svorně zalehly nejfrekventovanější štěněcí odpočívárny a zkouší to zaspat.
Tessy 12042014Appia 12042014Birra a Bandito 12042014

11.4.2014
V pátek dopoledne odchází Baldini. Pes povahově velmi klidný a zbarvený po své mámě Tessy. Na čumáku má výstavní tečkování. Bude bydlet na Praha – západ.
Baldini fin 2
Odpoledne pak odchází manekýn Ballo. Pes, jediný z vrhu krátkosrstý a sebejistý svou krásou. Jinak ohromný mazel, který každý ráno dobýval moji postel. Jede do Mělníka a v partě bude mít ridgebacka. Přejeme hodně štěstí a společných her. I tento odchod proběhl bez zvláštních emocí u Tessy.
Ballo fin 3

10.4.2014
A je nás šest. Dneska jsme se rozloučili s Borgia Amorevita. Fenkou s nádherně vybarvenou hlavou – rockerka hnědohlávka s bilým proužkem a puntíkama na čumáku. Povahově se naprosto vyrovnala klukům a táhla s nimi za jeden provaz, hlavně pokud šlo o lumpárny. Odešla první holka a s tou chlapskou smečkou tu zůstala nejdrobnější Brilla. Borgia bude bydlet v Lomnici nad Popelkou a bude mít velkou smečku :). Přejeme hodně radosti, lásky a společných zážitků. Mno :)a nakonec moje přání, že Borgia zůstane Borgia :). Tessy to vzala v pohodě. Uvidíme večer, až začne počítat 🙂
Při odpoledním běhání si Bonaro poranil oční víčko o větev a tak jsme skončili na veterine. Hoch byl velmi statečný, nechal si to vyčistit.  Bohužel výsledek antibiotika do očí i celková. Informovala jsem nového majitele s tím, že jsem ochotná ho doma doléčit. Nový paníček byl ale tak nedočkavý, že se rozhodl postarat se o něj sám. Ocenila jsem to a děkuji, protože já za tím vidím zodpovědný přístup a vím, že Bonaro bude mit bezvadného páníčka.
Borgia 09042014 12

9.4.2014
Dnes jsou štěňata poslední den všechna pohromadě. Jakoby tušila, že se začnou rozdělovat, celý den polehávají a pohybují se v chumlu, pořád spolu. Tessy a Appia nejdou vůbec ven a jakmile se štěňata proberou jsou s nimi.  Tessy si ty prcky pořád přepočítává a Appia s ní. Zítra se rozloučíme s první holkou Borgia.

Odpoledne jsem si vzala Borgia na foceni a jaksi ji zapomněla s Appia na zahradě. Holky se asi spolu pěkně vyřádily a když ťukaly svorně na dveře od verandy, jakože chtějí dovnitř, pochopila jsem, že právě teď je ten čas, kdy štěňata pro Appii začínají být opravdovými parťaky a bohužel začínají odcházet k novým paníčkům. No Appia si z toho přinesla zlomený drápek a tak skončila na veterině. Byla pěkná hrdinka, má ho odstraněný. Ještě večer si zopakovala zahradní běhání s Borgia a přibrala si i Baldini. Byla to pěkná trojka, jen škoda, že už světlo nebylo na focení. Borgia si musíme pěkně užít, ještě máme zítra celé dopoledne 🙂
8.4.2014
Právě jsem si uvědomila, že ještě zítra a ve čtvrtek už začnou štěňata odcházet. A tak začínám další mazlící období. Musím si jich ještě užít. Když bych měla srovnat oba vrhy, tak Becka jsou o dost náročnější. Už tou porodní váhou a pak, je to převaha kluků, kde holky musí opravdu tvrdě bojovat o každou granuli. Hlavně nejdrobnější Brilla. Ale zvládá to perfektně. Je to taková malá ještěrka.
Dnešní váhy jsou od 3,1 kg Brilla, po 4,7 kg Ballo, Bonaro zůstal v závěsu se 4,5 kg. Z kluků je nejdrobnější Birra s 3,5 kg , Baldini, Bandito a Borgia 3,8 kg.
Povahově jsou velmi vyrovnaní a tak nějak všichni pořad stejní, nic se nezměnilo, stále táhnou za jeden provaz a nikdo nevyčuhuje ani nestojí v pozadí.
Denní režim už se určitě za ten den taky nezmění, pouze upraví, díky tomu, že Tessy začíná zase přistavovat mlékárnu, místo, aby výrobu mléka zastavila.  Asi nejdůležitější info je, že štěňata vstávají ve 3 ráno, vyprázdní se a zase rychle usnou.  Jestli jim to vydrží i po příjezdu k Vám, můžete toho využít k nácviku, kde ta loužička s bobkem budou. Ráno se vstává mezi 6 a 6,30 a ihned se baští. Poslední večerní krmeni je mezi 10,30 – 11,00.  Je mi jasné, že časově si to přizpůsobíte ke svému obrazu, uvádím to pouze proto, aby jste věděli, proč se Vám štěně zpočátku pravděpodobně bude v určitou dobu budit.
7.4.2014
Amorevita-B-starting-pack-1Amorevita-B-starting-pack-2dovezeno

Výbava připravena. Obě holky smutně koukaly, když jsem to fotila a pak se tak nějak k tomu posadily. Asi proto, aby bylo vidět, že výbavička je i od nich.  Objednané krmivo  je dovezeno.
Smlouvy konečně napsané a vytištěné a zkompletované s EU pasem a dokumenty pro Národní registr. A na závěr bombónek, právě jsem převzala PP. Plemenná kniha opravdu sebou hodila :). Vrhnu se tedy zase do papírování a kontroly PP. Pokud bude vše OK štěňata budou odcházet se všemi doklady.


6.4.2014
Další noc OK. Zdá se, že jsme docílili, sice se zpožděním, toho, o co jsme se snažili již delší dobu.
Stěňata vstávají ve 3 hod a po vyprázdnění se, opět rychle ulehají. Mlékárna už se nepřistavuje a tím odpadlo noční krmení nadobro. Další vstávání v 6 hod s přistavenou mlékárnou a zároveň krmení celé smečky. Dnes opět štěňata hned zalehla a mě se podařilo spát až do 9 hod. 🙂 .
Šmuchlací návštěvy – děkujeme paníčkům Balla a Birra. Dalších asi milion fotek je na zpracování. Jinak začíná nám poslední týden v plném počtu. Od čtvrtka jdou postupně do nových domovů.

5.4.2014
Dnešní noc, super. Štěňata vstávala ve 3 ráno a když tady nenašla Tessy, tak zase zalehla a byl klid. V 5.30 vstal Bonaro, zřejmě hlady, chybělo to mléčko ve tři. Asi deset minut za ním Ballo, pravděpodobně se stejným problémem. Chvíli se pokoušeli alespoň urvat mazlení v mém polním lůžku, ale když neuspěli, stočili se spolu do klubíčka a znovu to zalomili. Dalším byl Bandito, postaral se o ranní show. Prostě musel a odnesl to robotický vysavač. Šikulka malý si ho ještě k tomu  pustil, přestože je vypnutý od proudu. Však stačí jen dvojí šlápnutí na vypínač. :). Po chvíli, byl ale klid a konečné vstávání v 6,30. to už dostali všichni snídani.
Slíbené fotky z 3.4.2014 – více najdete na rajčeti a ve foťaku jich mám zase tak další stovku, tak se album o venkovní řádění ještě rozšíří.

4.4.2014
Včera jsme vypustili celou smečku devíti psů na zahradu. Z počátku si štěňata holky hlídaly. Naháněly je do středu a učily je hrát si s klacíkama. Překvapila mě Tessy, která něco sebrala štěněti a začala zmateně pobíhat. Šla jsem jí to odebrat z držky, ochotně mi to dala. Byl to kamínek, který by asi štěně hravě spolklo. Později, když už obě velké holky toho hraní měly dost, se štěňata rozprchla nekoordinovaně všude. Dopočítat se do sedmi byla docela fuška. Mám z toho odpoledne pár pěkných fotek, tak se těšte, snad na nějaké budou i společně. Jakmile je zpracuji, hned je sem dám.

Krmení – odbourali jsme noční, ale Tessy stále kojí ve 3 hod. ráno. Stěňata krmíme 5x denně granulemi a 1x to má stále na starosti Tessy. Zdá se, že konečně se dokopáváme do toho správného rytmu života, jen už na to máme jen pár dní. Pro ilustraci. Naposledy jsme krmili 22,30 hod – ve 3 hod ráno krmila Tessy a štěňata pak spala až do 6,30 hod. Hurá …snad to tak už bude napořád.
3.4.2014
amorevita B 02042014 1
Začínám počítat hodiny a každé štěně si užívám milionkrát. 10.4. odchází první a pak  jeden za druhým.
Včera jsem naposledy odčervovala a mrzí mě, že jsme to nenahráli. Štěňata dostala tabletu a aby ji spolkla, byla zabalená v taveným sýru. Pak  se navzájem olizovala. Byto pěkný pohled a úžasný frmol, kdo urve nejvíc. Jinak je vidět pokrok každý den, rostou, jsou silnější a vymýšlení kraviny. Jsem zvědavá,co budou jeden bez druhého dělat. Protože, jak jsem psala, všechno dělají společně, nebo alespoň v partě, Poslední akce je odtlačení stolku na kolečkách, a výčet těchto dovedností bych mohla psát každý den.
31.3.2014
Ode dneška za 14 dní jsou štěňata do světa. Utíká to, sice se těším že se konečně pořádně vyspím, ale co vím jistě, budou mi chybět. Každý je svým způsobem originál a to je na strakáčích úžasné. Někde jsem to už psala, ale znovu. Celý vrh je vyrovnaný, nikdo nevyniká a neprosazuje se a nikdo nestojí opodál. Pravda, výměna názorů někdy proběhne, ale skončí stejně rychle,jako začala. Papoucha už mají znovu k dispozici, ale momentálně je v kurzu myš a tvrdé gumové hračky. Robotický vysavač je vypnutý a tak už nikdo nemá šanci ho spustit, i když někteří jedinci se pokouší na něm tancovat.


Jsme všude
Štěňata mají k dispozici celé přízemí, které se ještě zvětšilo o terasu. Na trávník chodí pod dohledem, protože v křoví se těžko hledají. U áček to bylo jednoduché, šla za mámou. Teď volí mezi mámou a starší sestrou Appii a rozprchnou se všude.
Výběh, KLEC, OHRÁDKA a potažmo samota
Při pěkném počasí je otevřeno na terasu, štěňata pendlují podle chuti, ven a dovnitř. K dispozici jsou dvě ohrádky, klec a plátěná přepravka,  takže kdo bude chtít pokračovat s nácvikem samoty formou klece, má na to přípravu z CHS.  I ve smečce zůstávalo každé štěně někde samotné. Zavřené, či otevřené. Štěňata jsou zvyklá chodit do ohrádky sama v době, kdy chtějí odpočívat, ale i k občasným hrám. Já to pouze podporuji, nevnucuji a klec zavírám pouze v případě, že vytírám podlahy a během spánku. Podívejte se na fotogalerii.

28.3.2014
Včera jsme trochu přestavěli přízemí, tedy lépe řečeno uvolnili jsme zábrany, takže štěňata mají po celý den celý volný prostor. Zajímavé je zjištění, že uvolněním zábran se drží ohrádky a prostoru, který měla dřív ohraničený.
Včerejší odpolední spánek venku. A večerní venčení také venku, v ohrazeném prostoru. Zdá se, že z nich budou zahradníci :).  trochu nás překvapilo, že jsme se nedopočítali do sedmi. Mno prostě pár se jich nějak dostalo ven.  Naštěstí ne moc daleko.
český strakatý pes český strakatý pes

27.03.2014
Protože už do odchodu štěňat zbývá pár dní, budou další informace zde. Vím, že si oddychnu, ale čím dál tím víc mě mrzí, že jsem si nenechala další holku, obě jsou suprové jak povahou, tak vzhledem. Přemýšlela jsem i kterou bych si nechala. Závěr je, že hrozně ráda Borgia, je zvláštně vybarvená a na chov by byla přínosem do naší CHS. Jenže stejně bych si nechala Brilla, protože ona nám jde barevně do party. Je to další kopie Tessy a jak je známo jsem na ně ujetá.
Pokud nebude nic extra, co bude stát za popis, budu se především věnovat profilům jednotlivých štěňat, takže sledujte i záložku VRH B.
Režim dne Vám sem dám těsně před odchodem první holky. To proto, abyste chápali, kdy Vás budou prckové budit a bude na Vás si to přizpůsobit.
Zprávy z dneška
Na poslední ranní spací etapu se mnou v posteli spala Borgia. Po Bonarovi je druhé štěně, co dobylo moje polní lůžku. Neodolala jsem a snad mi to nebudete mít za zlé, musím si je ještě užít 🙂
Robotický vysavač dneska zůstal v klidu. Odpoledne prckové spali venku, na sobě na podložce. Pak jsme se trochu venčili, že abychom to udělali na trávě a z výrazu štěňat bylo jasné, že tráva je fuj. Bohužel je to dané ročním obdobím. Ačka byla celý den venku, ale byla květnová. teď je sice docela teplo, ale ne až tak moc. Zvykání na delší pobyt venku holt bude na Vás.

 

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.