Národní plemena

Pořadatelem Dne českých národních plemen byl v roce 2014 a 2015 Kynologický klub Karlštejn.
Další ročníky se bohužel nekonaly.
Jsou zde zastoupena plemena :
Český horský pes
Český strakatý pes
Československý vlčák
Chodský pes
Český teriér
Český fousek
Pražský krysařík

1.ročník se uskutečnil v roce 2014   a ČSP získal titul Nejsympatičtější plemeno, podrobnosti a foto najdete po rozkliknutí odkazu.

2.ročník se uskutečnil 3.10.2015 a  ČSP sice neobhájil 1.místo  Nejsympatičtější plemeno a  na 2.příčku ho posunul český horský pes, který vybojoval 1. místo.
plemena 2015 156

5.8.2016
Non FCI
Český horský pes
Vznikl křížením slovenského čuvače a několika plemen „sáňových“ dovezených z Kanady. Křížení začalo v 70 letech 20. sloletí. Původně byl vytvořen jako pes sáňový, určený do hor. Osvědčil se však i jako pes pastevecký, lavinový a záchranářský. Je odolný a pracovitý.
Český strakatý pes
Aneb Horákův laboratorní pes – vice se dočtete na tomto webu 😀

Chodský pes
Jak už název napovídá, jeho původ je spojen s prací Chodů, kteří už ve středověku na Šumavě strážili hranice do Německa. Je to všestranný odolný pes, který byl využíván i v pastevectví.
Pražský krysařík
Toto plemena sahá hluboko do české historie. Je nejmenším (ca 23cm v kohoutku) psem z českých národních plemen. Původně se používali k chytání krys, potkanů a dalších hlodavců. Je známý svým temperamentem : rychlý, hbitý, neúnavný.

FCI uznáná národní plemena
Český fousek 
Lovecký pes, který potřebuje dostatečné pracovní vytížení. Dobře se orientuje jak v poli, tak i v lese a ve vodě.
Československý vlčák
Toto plemeno vzniklo křížením německého ovčáka a karpatského vlka. Na jeho vyšlechtění se podíleli čeští a slovenští kynologové. Po rozdělení Československa na ČR a SR, převzalo patronát nad plemenem vůči FCI Slovensko. Vlčák je temperamentní, vytrvalý, odolný pes se silným smečkovým pudem. Opatrný, k cizím nedůvěřivý.
Český terier
Plemeno vzniklo křížením teriera sealyhamského a skotského. Cílem bylo vytvořit psa vhodného pro lov a nornické práce.

 

 

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.