Ze života Brigi 4

Včera 17.9.2022 mě byly čtyři měsíce a jsou to dva měsíce, co jsem převrátila klidný život Appie a mých novým páníčků.
Už mám za sebou všechna povinná očkování a první dávku tetanu. Na veterině mě vždy cvičně kontrolují drápky a cvakají nůžkami. To poprosila panička, prý abych si na to zvykla. No moc mě to netěší, ale prý zatím nevyvádím jako Appia. 
Doma mě hrozně chválí, že neudělám, žádnou loužičku ani bobek. Jsem sice malá, měla bych na to nárok, ale hned od začátku chodím ven a umím si o to říct štěkáním u dveří, a to i v noci. Sice se páníčkové stále moc nevyspí, ale tohle nám funguje skvěle. Nejvíc ze všeho mám ráda, když vstávám, kolem páté ráno, to přijde i Appia a mě panička vezme na dospání do postele. Prý jsem první pes v domácnosti, který se do její postele dostal. I když Tessy prý občas taky byla s paničkou v posteli, ale spala způsobně v nohách a jen tehdy, když byla panička nemocná. Tak bych si toho měla cenit a chovat se způsobně, to prý nedělám. Nejraději spím s hlavou na polštáři a to mě panička vyhazuje.
Ještě jsem zapomněla, přezubuji a mám někde místo zubů díry a doma se mi smějí a hlavně mám potřebu stále do něčeho kousat. Nejvíc mi chutnají paničky ruce, ale to musím opatrně, jinak hra okamžitě končí.
Hodně si hraju a taky už hodně cvičíme. Jen si panička stěžuje, že je to se mnou těžké, některé věci prý ještě nezažila, ale všechno je v životě poprvé. 
Taky chodím už na lekce štěňat, trenérka trénuje DogDancing a tak většina cviků, co se učím je z tohoto sportu. Panička chce ale se mnou dělat hlavně Obedienci a tak to cvičíme zatím doma. 
Nejvíc se ode mě chce, abych byla v klidu a vydržela chvíli na jednom místě, to je ale pro mě hrozně těžké, jsem totiž šílený živel, to panička původně chtěla, tak to má.
Trenérka mě na hodinách docela chválí, protože každý cvik skoro hned pochopím. Jen to soustředění pořád prý mi pokulhává. Tak prý musíme pomaličku. Zatím chodím hlavně na individuální hodiny, ale už jsem byla i 2x ve skupině a to mě moc bavilo. Panička byla spokojená, že jsem cvičila a nevyhledávala společnost ostatních psů. 
Na to místo, kam chodíme cvičit chodila i Tessy a Appia a tak si panička občas vzpomene a trochu zesmutní.  Ale já ji okamžitě pomůžu, aby se věnovala mě. Teď tu jsem já a já se musím učit.

Více najdete zde :
Výcvik stěněte 
Práce se prahy
Psí školka

Ještě něco tady
Deník Brigi 1
Deník Brigi 2
Deník Brigi 3
Deník Brigi 4
Deník Brigi 5
Už jsem velká holka

Fotogalerie:
Vrh B CHS z Horského předměstí
Brigita z Horského předměstí jak šel čas

Related Images:

2 komentáře u „Ze života Brigi 4“

Komentáře jsou uzavřeny.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.