Rally Obedience

29.9.2018 se uskutečnil v Jenštejně seminář s německým trenérem a rozhodčím Frankem Nielsenem. Jednalo se vůbec o první seminář v ČR. 
Do této doby jsem o Rally Obedience neslyšela a ze semináře jsem měla smíšené pocity, přesně do té doby než začal. Pak nás to nadchlo. Appia pracovala jako o život po celou dobu a evidentně si to užívala, dokonce spořádaně čekala na moje povely, prostě, než jsem si každý obrázek přebrala, trochu mi to trvalo.
15.10.2018
V současné době ještě neexistuje v ČR žádný klub, pomaličku pár nadšenců dává dohromady karty a pravidla. Sport je známý především v Americe, Německu, Itálii a v dalších zemích.

Co to je Rally Obedience ?

RO je sport založený na obedience (poslušnosti). Na rozdíl od obedience, kde tým čeká na povel stewarda, v RO postupuje tým vpřed podle karet  a sám  plní příkazy na kartách uvedené.

Jednoduše řečeno je to parkur příkazů mix obedience a sportovní kynologie. Pro psa jednoduché cviky, pro psovoda je to trochu složitější, alespoň v začátcích. RO je sport otevřený pro všechny psy a z mého pohledu vhodný i pro veterány. 
Pokud se rozběhne i naší republice, určitě se do něj pustíme.

 

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.