Práce s prahy

Asi všichni známe pocit,  když překročíme svůj práh. Někdo se rozčílí, někdo křičí, někdo se z toho může složit, uzavřít se do sebe. Asi existuje spousta různých druhů jednání v závislosti na naši povaze.
I každý pes má svůj práh a já se pokusím najít ten Brigi a držet ji pod prahem. Dobře si pamatuji zkoušky OB, které jak pro Tessy tak Appii byly trochu náročné. Tehdy jsem o tom moc nepřemýšlela, ale teď mi držení psa pod prahem dává svůj význam.
Brigi se přetáčí dost často, neumí moc odpočívat. Jakmile překročí svůj práh, nekontrolovaně okusuje ruce a nohy, pak vše co najde a ve finále s nějakou hračkou lítá jak zběsilá. Je pravda, že v době, kdy píšu tenhle článek už se to hodně zlepšilo, ale stále je na čem pracovat.
Cílem je : zklidnění psa, naučit ho odpočívat, hrát a okusovat paničku s citem a v neposlední řadě perfektní sebekontrola.
Mým úkolem tedy bude, vypozorovat spouštěče tohoto řádění a snažit se psa udržet pod prahem. To znamená zaměřit se na hlavně na sebe. To jsem si dříve moc nepřipouštěla.  
– řeč těla
– ton hlasu
– uklidňující doteky, na ty jsem si vzpomněla, že kdysi jsem si koupila knihu, kde se o nich mluví. Nečetla jsem ji a tedy nevím jak je to správně, ale faktem je, že jakékoli dotyky nám hodně pomáhají ke zklidnění. Stačí jen se dotýkat a klidně dýchat. 
Zatím je to jen pro účely her a domácího cvičení. Později předpokládám, že nám to pomůže i ve výcviku s instruktorem. 

3 komentáře u „Práce s prahy“

Komentáře jsou uzavřeny.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.