Agility

Agility je sport, ve kterém jsme se s Tessy našly :). Trénovat jsme začaly už od štěněcího věku (pochopitelně s ohledem na věk a doporučenou zátěž). Měly jsme to štěstí, že jsme se dostaly s Tessy k Martině, která nás v začátcích dokonale usměrňovala a ve finále nasměrovala.
Vystřídali jsme několik trenérů a od roku 2015 jsme běhaly pod trenérkou, která je současně i rozhodčí Jitkou Novotnou. Do tréninků se zapojila současně  i Appia.  Oproti Tessy je to velký rozdíl, zatímco Tessy mě doslova četla, Appia hledala, kde co lítá. Uvidíme, rozhodla jsem se ji dát šanci, když zvládla svoji první zkoušku LA 1. V roce 2016 jsme měly VRH C, který nás doslova z agility vykopl :D. Byl to vrh Appie. Štěňata odešla do nových domovů v květnu a prakticky do konce roku jsme nebyly na žádných závodech ani s Tessy, ani s Appii. Tessy chodila mezitím na masáže, protahování a kondiční cvičení a bylo nám doporučeno už její pohybový aparát šetřit. A to rozhodlo startovat ve veteránech. Bohužel těchto závodů není mnoho a navíc už to není ten drive, jako za mlada. Pomalu se smiřuji, že agility je pro nás minulost. Nikdy bych však nevěřila, jak mě tento sport, na stará kolena, vezme za srdíčko a tak jsem se s tím faktem * konec * hodně těžko smiřovala. Jak kdysi někdo řekl „agility je diagnoza“ . Je to přesné. Je to svým způsobem životní styl. 
Rok 2017 obě holky budou startovat na mistrovství ČSP, Tessy ve veteránech a Appia v kategorii L. K tomu máme v plánu absolvovat s Appii pár zkoušek a uvidíme 😀
Co to je AGILITY ?
Agility je sport, otevřený pro všechny psy. Cílem je, aby psovod se svým psem  překonal trať s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase.  U tohoto sportu není důležitá jen kondice, ale i to, co je v hlavě. Hodně lidí má pocit, že agility je jednoduchý sport a že pes běhá pro radost. Je to naopak, agility vyžaduje od psa maximální ovladatelnost a i trochu talent. Na překonání každé překážky jsou rozdílné požadavky na pozici a vedení psa. Vždycky to chce dokonalou komunikační souhru.
holky-hamrniky-2015-1
Velikostní kategorie (podle kohoutkové výška psa)
Small do 34,99 cm
Medium od 35 – 42,99 cm
Large od 43 cm výše
Výkonnostní kategorie :
A1, A2, A3
Řády :
Řád  agility
Soutěžní řád
Pro start na oficiálních závodech musí mít tým -pes/psovod- vystavenou VK.

Odkazy :
Klub agility

akt. 4.4.2017