Příprava

Občas si říkám, že si nedáme pokoj. Lenošení by se hodilo, ale asi by nám moc neprospělo. Holky se hrnou pořád do nějaké činnosti a pokud je nechám v klidu, chodí a nabízí cokoli, jen abych vstala a šla s nimi něco dělat. 
Závěr sezony 2016 se nám moc nevyvedl. Zkoušky, které jsem chtěla dodělat se nám přehoupnou do roku 2017. Pochopila jsem, že holky už se stereotypem nudí a tak  jsem se rozhodla jim ty zažité tréninky rozbourat. 
Vše, co jsme dělali necháváme stranou a začíná příprava na další level. Hlavně z důvodu učení nových věcí a tím zapojení jejich mozkovny.
Jedna z věcí, která nám funguje jsou tréninkové zkoušky, které nejsou podle řádu, ale cviky jsou promíchané z více skupin. První pokus vyšel velmi dobře. Neoficiální závody obedience a Appia na 2. místě.

8.12.2016 byla Appia na dalších tréninkových zkouškách. Tentokrát to bylo celé podle řádu OB1 v Petku. Nemáme sice bodování, ale podle trenérky by to na výbornou bylo. Je to přece trénink a tam si nic Appia nevymýšlí. Po dlouhé době splnila všechny cviky, takže by nebyla žádná nula. 

S Tessy jsme se pustily do DWD2. OB 2 už trénujeme delší dobu. Cviky máme stále rozfázované. V Noseworku, jsme přešly na vyhledávání v taškách a květináčích. Když to dělala poprvé, věděla hned, co se po ní chce. Udělala mi moc velkou radost. Byl to sice pokus, ale označování krabiček už dělala jen kvůli žrádlu, nikoli z radosti. Stále největší zábavou zůstává schovaný jeden vzorek a jeho hledání.

Ještě něco pro zasmání  😀 
Obě holky dokáží hodně předvídat a tak k čemu u nás došlo.
Na zkouškách OB máme zažito, že jako první cvik je dlouhodobé odložení. Pokud pořadatel zařadí jako první cvik polohy. Appia je nehybně odložená. 
Totéž při pořadí cviků: Odložení za chůze do stoje * přivolání * odložení za chůze do sedu/lehu. Tato trojka patřila k našim desítkovým v horším případě devítkovým cvikům v tomto pořadí. Do té doby, kdy pořadatel, pořadí přehodil a jako první cvik bylo odložení za chůze do sedu/lehu. Appia stála, jak nejvzorněji uměla. Při odložení do stoje si pak vzorně sedla. Sakra :D. Vyzkoušela jsem to i na trénincích a funguje to stejně. 
Člověk by se tomu zasmál, nebo si řekl, nj to jsou chytré holky. Naopak, mě to mrzí, protože ten stereotyp mám na svědomí já. 
Takže 2017 bude změna. 

2-trojka-18112016 

 

 

 

 

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.