Žába

6.3.2016 – 63.den březostí
Chytrá literatura praví, že březost feny trvá okolo 63 dní a horní hranice je 70 dní. Délku ovlivňuje počet štěňat. Tessy rodila vždy 63 den s počtem 7.
A vůbec v poslední době nějak hodně srovnávám obě holky, které mají rozdílnou povahu a tak pozoruji a myslím, že u Appie to bude spíše spontánní porod,naráz, bez nějaké přípravy, zatímco u Tessy  jsem byla v předstihu připravená už několik dní. Projevy měla čítankové.
Appia 06032016 1Appia v poloze žába :). Jakmile opustím svou rozkádačku, hned se tam nastěhuje ona. V této poloze relaxuje a je krásně vidět, jak se ji vlní bříško. Je to, hodně uklidňující pohled. Pohoda.
Ještě k povaze holek. Tessy je velká ciťa, nemá to sice žádný negativní vliv, ale už od malička vím, že na ní nemohu zařvat. To prostě nefunguje a pokud už jsem vytočená a musím zvýšit hlas, protože to je nějak lidské, vím, že si musím dát pozor na intonaci. Jestliže jsem nervozní, například u zkoušek, Tessy to okamžitě nasaje a máme zaděláno na nesložení zkoušky. Tessy mě dokáže hodně číst a já ji taky. Appia naopak je hodně splachovací a pocity na sobě nedává moc znát. Kdybych křikla na ni, tak se to mine s účinkem. Vypadá to, jakoby mi řekla trhni si. A ve výsledku to je stejný účinek. Když to tak popisuji, uvědomuji si, že mě holky hodně naučily, vnitřnímu klidu a perfektnímu, nekonfliktnímu soužití.
Teď v těhotenství se hodně u Appie změnilo, je taky cíťa,  je stále u mě, jakmile se přesunu, přesune se se mnou. Je hodně mazlivá a chodí se cíleně přitisknout, dokáže si říct, co potřebuje. Nepřeháním, máme takový styl komunikace pro základní potřeby a zároveň radosti, který jsme se navzájem s Tessy naučily a Appia se chová stejně.
Závěrem.
Fena je stále celá a zrovna nemá příznaky, že by chtěla rodit. Je v pohodě, občas rychle dýchá, ale to je tak všechno. Žere celkem normálně,asi tak tu svoji dávku. Rozežranost už ji přešla a tak stále je čas porodu otázkou. Nehrabe, nepíska, není neklidná, jak se to píše v příručkách.
Veterinářka odhadovala 65 den, podle velikosti plodu při sonu. Někde jsem to psala, pravděpodobně nedošlo k oplodnění hned, ale až nějaký den po svázání, díky krytí na začátku roku 2016, kdy nebylo možné mít aktuální rozbor progesteronu, protože pražské laboratoře měly svátek a tak nefungovaly.
Doba krytí byla odhadnuta propočtem podle progesteronu z 31.12.2015.
No… já se stále směji tomu, že se tam holky připravují na MDŽ, aby byly nejkrásnější.

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.