Seminář s Jiřím Ščučkou

Seminář s Jiřím Ščučkou, se konal dne 6.6.2015 v Hrádku nad Nisou. Téma  Motivace  a poslušnost.  Cena Kč 1400,00 za cvičícího psa a Kč 700.00 za diváka. Nechci, aby to vyznělo negativně. Vím, že pan Ščučka je uznávaným trenérem. Leč pro mě tento den byl jedno velké zklamaní.
Seminář sliboval :
Trénink přirozené komunikace, poslušnosti a odstranění nevhodného chování ve všech fázích nácviku. Dále cvičení pro každého psovoda samostatně a koment a zdůvodnění k postupům.

Během celého dne se nesmělo ani fotit ani natáčet.

Dopoledne proběhla teoretická část a odpoledne byla řada na trénink. Praktický výcvik byl zahájen dost dlouhou přednáškou o elektronických obojcích s tím, že si každý měl vyzkoušet sám na sobě jakou intenzitu dostane pes při jeho použití. Pokud bych chtěla jít na seminář o elektronických obojcích, určitě bych si vybrala jiný typ semináře, nikoli motivaci. Navíc jsem odpůrce těchto výcvikových věciček.
Samotná praktická část, pro mého psa,spočívala v tom, že pan Ščučka přinesl bedýnku, do které jsme naházeli pamlsky. Dřevěná bedýnka byla  vysoká a celkem těžká, že Appia neměla šanci si pamlsek vzít. Chápu, že jiné plemeno by ji převrhlo. Jenže já vedu holky trochu jinak a navíc Appia po cca 7 hodinách, kdy jsem ji vyndala z kenelky, nějak nechápala, co se po ní vůbec chce. Nechci to dál rozebírat. Jen mě mrzí, že šanci, abych řekla svůj názor a zeptala se na to, co potřebuji, jsem nedostala, protože podle trenéra je moje fena tlustá a nemotivovaná a navíc mám pamlsky různých druhů a to je stejně k ničemu. To byl jednoznačný závěr, bez připuštění jakékoli diskuse. Co dodat? Byly to pro mě vyhozené peníze a zklamání.
Takže závěr :
Já sama znám své holky nejlépe a vím jak je motivovat. To že nám holt něco nejde, tak jak by mělo jít, to je život. Mám psy a nikoli stroje. Určitě na tom budu pracovat, pod vedením trenéru, kteří nás znají.

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.