Naše cestování

Jakmile jednou člověk vycestuje do Itálie, zamiluje si ji. Jenže pokud máte psa středního plemene, nemůžete s ním letecky cestovat sem a tam. Tedy můžete, ale je třeba se smířit s tím, že bude dole ve vyhrazeném prostoru, bez Vás, možná vystresovaný. Viděla jsem to jednou na letišti v Římě a byla jsem rozhodnutá, že tohle fakt ne. (Asi jsem citovka, ale dostalo mě to).
No a řešení? :
Kariera? Cestování? Kočovný život? Nebo pes?
Zpočátku kompromis, pak změna firmy, nakonec STRAKÁČ na PLNÝ ÚVAZEK. Některé věci mi docvakly až později. Svou práci jsem měla ráda a  Itálie jsem se prostě nedokázala hned vzdát. Český strakatý pes je české národní plemeno a snažit se prosadit jeho chov mimo ČR mě tak nějak nesedělo. Když jsem si pořídila Tessy měla jsem naprosto jasno, kudy povedou naše kroky, jen zkloubit to s momentálním životním stylem nebylo jednoduché.
Ale bylo rozhodnuto a tak začalo období cestování jen typu dovolená autem. Sen usadit se trvale na jihu, zůstal snem.
Toskánsko 2009 a 2010
Cestování  s jedním psem, to byla celkem brnkačka. Tessy byla vzorný cestovatel.
Naše první a druhá akce :  Toskánsko → Marina di Grosseto → Le Marze.


Le Marze je volná pláž, kde mimo sezónu může být pes navolno. Od 1.7. pak musí být držen na vodítku. První rok jsme měli slušný servis lehátka + slunečník + bar. O rok později, zapracovala italská byrokracie a nedala povoleni pro servis na pláži, alespoň, že bar fungoval a tak stínu bylo dost. Zajímavé bylo složení na pláži, převážně holanďané, němci a pár italů.
FotoAlbum
Ubytování se psem :
Toskánsko → Marina di Grosseto → Tenuta dei Principi

Velmi příjemné místo cca 3 km od moře. Nejedná se o tipické agriturismo, apartmám je vybaven kuchyňkou. Pokud chcete na nákup, do restaurace nebo k moři je to poměrně daleko na pěší chůzi.

Toskánsko → Marina di Grosseto → Agriturismo Fattoria San Vincenzo
Zdálo se jako velmi klidné místo, vzdálené od moře něco přes jeden km. Narazili jsme zde na to, co jsem zmínila v článku Cestování se psem.  Během našeho pobytu zde bylo poměrně velké množství koček, které si hlídal místní pes. Tessy cizi kočky nesnaší a tak po několika honičkách jsme se dostali do sporu s majitelem a Tessy s místním psem.  Po třech dnech jsme to vzdali a odjeli.

Pokračování PIEMONTE

 

Related Images:

Jeden komentář u “Naše cestování”

Komentáře jsou uzavřeny.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.