Naše cestování 2

Cesta do Torina by měla trvat něco kolem 10 hodin. My to dali za 17 hodin. Tedy nic moc, dost velká únava a nepočítám množství doplněného kofeinu a hroznového cukru. Po odpočinku jsme se vydali z Torina směr hory.  Sice v létě je mi líp u moře a tohle byla velká výzva. Zároveň jsem uznala, že v horách bude Tessy lépe, než na rozpáleném písku.
PIEMONTE
Torino → Rifugio Città Cirie 1850 m nad mořem.

Dole nesnesitelné vedro, nahoře příjemně. Jako bonus byla místní restaurace. Od předkrmů až po deserty.  Nikdy bych nevěřila, jak dobrá je polenta, vzdycky mě odrazovala svým vzhledem a tak jsem nikdy neměla odvahu ji ochutnat. Tady v horách je to místni specialita. A musím uznat, že se mi dodnes o ní zdá. Polenta con spezzatino (dušené maso) nebo con salsiccia (klobasa).


Přestože restaurace byla většinou plná a Tessy se musela směsnat pod nohy na malé místečko, chovala se vždy velmi vzorně.
Celý přehled Itineráře po Piemonte si můžete prohlídnout zde
VENETO
Naše smečka se rozrostla o další fenu. Pro cestování se dvěma psíma holkama jsme pořídili karavan. Jednak z důvodu,  přehřátí psa. Pokud se uvízne v koloně, tak díky izolacim nehrozí přehřátí zvířete a pak všechno si člověk veze sebou.  Současně se ušetří náklady. Sice za každého psa v Itálii platíte v campu nebo v hotelu. Poplatek je zavislý na počtu hvězd. V našem případě jsme ušetřili  odhadem proti hotelu cca 200 EURo za 7 nocí.
Veneto je hodně turistické a tak já osobně to nepovažuji za pravou Itálii. Vše je tu přizpůsobeno turistům včetně restaurací. Pokud bych cestovala bez psů rozhodně bych tuto lokalitu k rekreaci u moře nevyhledávala.
Ale pro naše účely to byl perfektní výběr. Zatím dvě sezony za sebou (2012 a 2013). Pravděpodobně i příští rok se vydáme stejným směrem.
Veneto → Bibione → La Spiaggia di Pluto
FotoGalerie
Ubytování
Veneto → Bibione → Villaggio Turistico Internazionale

 

Related Images:

2 komentáře u „Naše cestování 2“

Komentáře jsou uzavřeny.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.