Skok do 2016

web appiaNež jsem začala psát tento příspěvek, trochu jsem to rozdýchávala. Rok 2015 byl pro nás hodně akční a někdy jsem si sáhla s holkami až na samé dno, i když v tom pozitivním smyslu. Tak nějak se mi zdálo, že po lednu přišel hned prosinec. Byl to snad nejrychlejší rok v mém životě. O svém věku pomlčím, ale holky mi prostě stárnou.
web tessyZase začíná další sezona a Tessy už ji bude muset nastartovat v šetřícím programu veterána. Za svůj život toho pro mě udělala tolik, že teď je řada na mě, opečovávat ji a udělat ji program především pro zábavu. Appia, která původně měla být nástupcem na agility, se prostě pro tento sport nenarodila. Srovnávám a vidím ten obrovský rozdíl mezi Tessy, která se na každý závod doslova třásla a pak vidím Appii, která na parkuru funguje stylem, no dobře, co mám dělat, tak to holt skočím. Za těchto podmínek to nemá cenu lámat. Neříkám, že občas to s ní nezkusím, ale určitě to nebude její hlavní aktivita.
Tím, že přicházím i o svůj vlastní adrenalin, protože agility mě doslova nabíjelo, padlo rozhodnutí, že Appii najdeme ženicha a bude VRH C. Toto rozhodnutí mi holka dala doslova vypít do dna. Háraní jsem čekala v listopadu, kdoví proč, ale holky si to nechaly až na termín těsně před vánocemi.
Chvíli jsem přemýšlela, co jsem komu udělala, proč nemůže všechno fungovat normálně? Pak mě došlo, kdyby to bylo jednoduché, byla by to pro mě nuda, asi tak. A pak to přišlo …. Poslední progesteron mi naše veterina udělala 28.12. a výsledek byl 2,23 ng/ml. Veterinářka mě doporučila, že se mám podívat na internet a najít si někoho kdo rozbor udělá během svátků. Dobrá rada, že ? 😉  Při hledání laboratoře jsem pochopila, že Praha o svátcích nefunguje, zatímco v Plzni a Příbrami by testy udělali bez problémů.  Nakonec jsem narazila na veterinu AAVET, kde jsem se setkala s ochotou. Rozbor udělali 31.12. výsledek byl 3 ng/ml takže zase nic moc. Rozbor dělala jiná laboratoř, odpíchnout se od předchozího výsledku taky nejde na 100%. Další termín, kdy budou v Praze laboratoře fungovat byl až 4/1 a to se mi nechtělo riskovat, že nebude pozdě.
Zdroj na internetu praví, že :

Progesteron Fáze pohlavního cyklu Doporučený termín krytí
pod 2 ng/ml proestrus nutné opakované vyšetření za 3-5 dní
2–3 ng/ml den LH peaku opakované vyšetření nebo krytí za 3-4 dny
3,1–4,5 ng/ml období po LH peaku krýt za 2-3 dny
4,6–8 ng/ml období po ovulaci krýt za 1-2 dny
8,1–16 ng/ml ukončení fertilního období krýt ihned

S přihlédnutím k této tabulce a současně poweb cardamom dohodě s poradkyní chovu, jsme naplánovali krytí na 3.1.2016 odpoledne. Protože pes i fena byli nezkušení, nechtěla jsem riskovat pokus o krytí bez její asistence. Ukázalo se to jako opodstatněné.
Appia vrčela a  Ferda nevěděl jak na to a vrčení mu nedělo nejlíp. Svázání se nakonec podařilo – cca 19 min.Teď nezbývá, než doufat, že vstup do 2016 byl plodný 😀

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.