Podívejte se

34.den sobota 6.2.2016 – Podívejte se k nám

Strava
Celá smečka je krmena holistickým krmivem MARP Grain Free, tedy přeloženo – bez obilnin. Střídáme příchutě JEHNĚ – tj. pro smečku No.1 a LOSOS. Protože Appia má v současné době poněkud těhotenské chutě, rozhodla jsem se o update a nový test psích chuťových buněk. Tentokrát jsem objednala, kromarp 05022016 3mě dvou zmíněných příchutí i KUŘE a poprvé jsem sáhla do řady NATURAL s obilninami. Zvolila jsem CLEAR WATER (losos) a FARMLAND (kachna). Obojí je vhodné pro štěňata a březí a kojící feny. No granulky jsou poněkud větší, než jsou v řadě holistic. Což může být pro štěňata středního plemene trochu problém. Zato jsou křehké a podle chování smečky velmi chutné. Tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet chuťově dál. Každopádně od všeho máme menší balení a tak se bude testovat. Jasné je, že nejmarp 05022016 4více chutná nejstarší feně Tessy, ale tu spíše potřebuji držet, je bezedná.
Pozn. Holistická řada krmiva MARP je označena jako ALS, což znamená * ALS  = All Life Stage = pro všechny životní fáze * . Takže teoretický není nutné, aby v popisu bylo pro štěňata, či pro březí a kojící feny. Více zde.
Rovněž pokud jde o obilniny, jak říká výrobce : Nejsou obilniny jako obilniny a s tím nelze než souhlasit. 
A něco navíc do jídelníčku. 
Nejsem příznivcem různých přídavků do granulí. Důvodů je několik. Věřím výrobcům granulí, které krmím, že pes v nich dostane vyváženou stravu, která mu prospívá. Na druhou stranu stereotyp taky může škodit a tak se vaří i zeleninovo/masový vývar. Vývar doplňuje tekutiny a maso se zkrmí při tréninku.
Jak to má teď APPIA?
Dává mi zabrat, evidentně si užívá servisu a upr 1zájmu o její psí osobu. Ranní dávka zůstává nedotčená v misce, ale během venčení ji sežere celou z ruky a ještě se tváří, že má málo. V poledne přichází na řadu vývar a večer krmná dávka s masem. Nejvíce jí však chutná baby strava a tak nejraději sockuje u Jonáše.
Kondice
Pořád dobrá. Vycházky jsou sice v pomalejším tempu, ale stále stejně appiadlouhé. Počasí je celkem slušné, takže spoustu času tráví Appia na zahradě na pelechu. Zatím výrazně netloustne, jediná změna je tvorba mlíkárny. Je nesmírně mazlivá.


Zábava
V minulém příspěvku jsem zmínila středeční trénink obedience v Petcentru. Bylo na Appii vidět, že po vánoční pauze si trénink  užívá. Domácí cvičení je stále pravidlem a obě holky ho milují, stejně tak jako Janek, který u nás bývá pravidelně každý čtvrtek.
smečka 05022016 2smečka 05022016 3

 

 

 

 

 

 

 

 


Něco navic?
Na fotkách máme buď psa, nebo psí pelechy.
Jonasek 04022016 1 Jonasek 04022016

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.