Po startu zkoušky

V minulém příspěvku jsem psala že jsme rok 2017 nastartovali dobře a tak v tom hodlám pokračovat. Stále čím dál tím víc si uvědomuji, že mám už staré holky. Myšleno na sport a tím pádem konkurovat mladým jedincům bude obtížnější. To je výzva ještě něco dokázat.
Volím systém  – NO STRESS – a hlavně klidně po hlavě HOP nebo TROP. Žádné drilování. Příprava a jdeme na to. Co nejde odložíme.
A po tomto naplánování sezony 2017 padlo rozhodnutí, že se zúčastníme mistrovství agility strakáčů.
Dříve celkem úspěšný tým se vrátí letos na plac jako veteráni  😀 
Pozn.
Tessy se zúčastnila celkem 3x. Dvě sezony byla březí (2011 a 2014). 2016 jsme měli VRH C a tak zase pauza. Celou sezonu 2016 jsme neběhaly, a to ani tréninkově. Tak trochu díky zranění v červnu 2015 na IABC Italie. Tessy měla problém s překážkou kruh, ve které zůstala viset zadníma nohama. Současně začala zpomalovat a odměřovat. To věkem. Agility běhala od dvou let a obě jsme se v tomto sportu našly. Jsou to silné vzpomínky a pravděpodobně se opět v nějakém příspěvku objeví.
Naše výsledky na mistrovství agility ČSP
rok 2012 Kutná Hora – 1. místo
rok 2013 Kutná Hora – 3.místo
rok 2015 Hodonín – 4. místo

Že to myslíme vážně je zřejmé z následujících lednových akci :
Obedience :
*individuální tréninky obě holky – trénujeme OB 2 a závodíme zatím v ob 1
*rušivky a společné tréninky se změnou prostředí.
Zkoušky 18.1.2017 Appia a Hajánek  OB 1 
Hajánek 4.místo – V
Appia 7.místo – VD

DogDancing :
*individuální tréninky obě holky – příprava na DwD2 . Zatím ladíme sestavu, aby nám co nejlépe sedla.
Holkám stále chybí MD1, pro získání titulu MOD1, je to pro nás začarovaná zkouška a tak jsem ji odložila k ledu s tím, že sestavu budu muset pravděpodobně trochu překopat.
Zkoušky 30.1.2017 Appia složila  F1 na V

 

 

 

 

 

 

Agility :
V lednu jsme zkusily s holkama první trénink v Boudě, pod vedením naší původní trenérky Jitky Marouškové. Po pravdě byla jsem hodně překvapená. Po dlouhé době jsem viděla rozesmátý čumák Tessy , která na startu čekala na první povel. Bylo to úžasné, jak si to užívala a vůbec nic nezapomněla. Příjemně překvapila i Appia. Agility nikdy její hobby nebylo a tak jsem s ní téměř netrénovala a závody absolvovala kdysi dávno pouze jednou. Uvidíme jak to půjde dál, protože tento trénink byl ve stylu, že trénovala neustále a dokonce ji to baví.
NoseWork
Pokračování kurzu v Jenštějně – tentokrát na střídačku ob jednu hodinu. Zatím to není nijak naše hobby. Původně jsem myslela, že to bude dobré pro Tessy na stáří. Mám pocit, že ji to moc nebaví. Označí a už jí to stačí. Po druhé nuda. No nevím. Nebaví to moc ani mě, je to pomalé a má ten sport velké časové prostoje. Uvidíme. Nos má Tessy velice dobrý a asi by byla škoda toho nevyužít, jen bychom se potřebovaly prokousat tím co je potřeba na zkoušky trochu rychleji, než je běžné v kurzech.

 

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.