Na cestách Italy 2015

Naše letní dovolená byla naplánovaná klasicky, jako každý rok. Itálie s holkama k moři. Zarezervovali jsme VTI kemp v Bibione a psí pláž – La Spiaggia di Pluto. K tomu se mi naskytla možnost startovat na závodech agility IABC Italy 2015 v Jesolo. Termín navazoval na naši dovolenou a tak se stalo, že jsme si ji hezky prodloužili a ještě si zaběhali.
Naše první parkování bylo v kempu UnionLido, Jesolojedná se o 5* kemp,  který má oddělenou část pro návštěvníky cestující se svými 4 nohými chlupáči. Kemp má přítomného veterináře a poskytuje službu hlídání psů v pěkně vybavených kotcích. Po příjezdu musíte své psy zaregistrovat. Bylo to poprvé, od té doby co cestuji s holkama,  kdy mě kontrolovali psí doklady.
IABC 2015 6witalie 2015 2wProtože jsme do kempu přijeli o nějaký den dřív, než začínaly závody, měli jsme možnost si prohlédnout všechny služby a místa, kde se pes může pohybovat na volno. Musím říct, že tento kemp nemá snad žádnou chybu. Na psiska tu pamatovali snad se vším. Najdete zde park, venčící místa, všude přítomné koše a sáčky, veterináře, bar, přístup k moři a psí pláž. Jediné co nám trochu chybělo, byly služby na pláži. Pokud srovnávám s Bibione. Lehátka a slunečníky a další služby, jako sprcha, vodítka a misky (asi už jsme trochu zmlsaní  :lol:. Na druhou stranu, kemp funguje pro pejskaře první rok a tak je ve zkušebním provozu. Třeba za rok to bude úplně jiné. Jakmile začaly závody k moři už jsme se moc nedostali, snad jen při ranním venčení. Na place jsme byli celý den od ca 8,oo až do ca 18,oo hod a poté byly společné večeře.
Cestou na a z večeří , jsme prošli celý kemp. Přišlo mi, to jako město ve městě. V tak velkém kempu jsem nikdy nebyla a ani taková místa nevyhledávám. Je tam snad všechno od restaurací, kafeterií, supermarketu, po optika, modní oblečení, automechanika a IT specialistu (pokud máte problém s WIFI – a to jsem fakt využila 😀 ) No a kdoví, co ještě. Po této části kempu je však zakázán pohyb se psem, což mě zamrzelo, protože se psem si nedojdu v kempu ani na zmrzlinu.
Po skončení závodů jsme se přesouvali do VTI (Vilaggio Turistico Internazionale) v Bibione. Přesun z bodu A do bodu B, je vždycky nejméně oblíbená akce. Za ta léta vozíme spoustu věcí, které se musí rozmontovat a pak zase znovu usadit. Letošní pakování v Jesolo byl snad náš rekord. Abychom se stihli odhlásit z kempu před začátkem nedělních závodu (podmínky IABC) měli jsme cca 30 minut na baleni. Nevěřila jsem tomu, ale stihli jsme to.
Do VTI Bibione jsme dorazili navečer, telefonicky jsem avizovala pozdější příjezd a tak na recepci už jsme měli všechny doklady připravené. Což bylo milé a na Italy mě to překvapilo 🙂 Rezervované místo bylo, to samé jako vloni a tak i s dispozicí tábora 🙂 jsme se nemuseli zabývat. Postavili jsme to stejným způsobem.italie 2015 4wJízdenky na pobřežní autobus, kterým jezdíme na psí pláž jsme zakoupili na autobusovém nádraží cestou do kempu a tak hned další den ráno jsme začali tu dovolenou u moře.  Letos poprvé jsem si uvědomila, že to je pořád stejné. Máme to už všechno vychytané a nic nás asi nemůže překvapit, už možná trochu nuda. Poprvé jsem si říkala, že to asi bude chtít příští rok nějakou změnu, aby zase bylo vzrušení. Ale pak mě dostanou ranní procházky s holkama na kolonádě. Po ránu u moře ještě není tolik lidí, jen kolaři a běžci a pak pejskaři a já mám pocit, že bych neměnila.  Po snídaní vyrážíme k moři. Musím s úsměvem konstatovat, že každý má ráno někdy jindy, jak mě už pár lidí nenápadně upozorňovalo. Pro nás to je po venčení, pohodové snídani a ranní italské kávě. K moři vyrážíme v poledne. Autobus je klimatizovaný a cesta trvá max 15 min, takže žádné přehřátí nehrozí.
Holky už režim u moře dobře znají a tak první krůčky vedou pod sprchu. Ne že by se chtěly sprchovat, ale na pití mají rády čerstvou tekoucí vodu. Pak se jde pod rezervovaný slunečník. Na stejné místo jezdíme už čtvrtý rok, ale teprve letos Appia pochopila, že na psím lehátku se dá ležet nahoře, nikoli pod ním.italie 2015 12w Tessy stále dává přednost krytým zádům a tak prostor pod lehátkem používá ke sledování ostatních sousedů. Moře pro holky mělo stejný úspěch, jako vloni. Koupat dobrovolně se v něm nebudou a tak jsme je párkrát vzali dál od břehu a do vody, prostě položili. Žádný stres z toho neměly a  doplavaly na břeh. No a já si každý rok si lámu hlavu, kde se stala chyba. italie 2015 23w

Tessy se první dva roky, v moři koupala a chodila do moře dobrovolně. Hrála si s ostatními psy a byla naprosto v pohodě. Je pravdou, že druhý rok se napila mořské vody a měla průjem a to je jediné, co mě napadá. Appia poprvé u moře do vody šla dobrovolně, pak to ale vypadalo, jakovy ji Tessy něco řekla a od té doby drží basu. Do slané vody se chodí dobrovolně max. jen po břicho. 🙂 . Ale i to stačí k tomu, že domů přijedou s naprosto vybíleným italie 2015 15kožíškem.
Letošní dovolená měla i jednu premiéru. Procházku k majáku. (Il Faro Bibione). každý rok jsme se tam chystali, ale vždy bylo dost horko na chození. Letos bylo počasí docela příjemné, na procházku podél moře ideální.  Bohužel maják je pro veřejnost nepřístupný , přesto procházka po pobřeží stála za to. Holky to probrodily mořem :).

Související články :
IABC Italy 2015
PhotoGalerie 1
PhotoGalerie 2

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.