Holky na cestách – Itálie 2014

Úvod 1
V době, kdy jsem přepisovala web do jiného systému, už jsem nechtěla zpět vypisovat podrobnosti o cestování do Itálie. Letos, díky častým dotazům, jsem se rozhodla popsat vše trochu podrobněji.
Máme rádi pohodlí a dovolenou bez komplikací, proto cestujeme vždy na vlastní pěst, bez českých cestovek a agentur. Vychází to z našich zkušeností ještě z dob, kdy jsme cestovali bez psů. Vše, co bylo zarezervované přes českou cestovku, byl průser, co jsme si zarezervovali sami, přímo v hotelech, v campech či zůstali někde, kam jsme dojeli a potřebovali jsme  přespat, nebo strávit pár dní leháro, bylo pohádkové.
Úvod 2
Jak se cestuje s jedním psem po Itálii, se můžete dočíst z předcházejících příspěvků. Stačilo mi osobní auto a cestování jsem zvládla sama. Netrávila jsem dovolenou jen na jednom místě.
Cestovaní se dvěma a více psy už je trochu komplikovanější, zvlášť v letních dnech, kdy také hrozí riziko, že člověk  uvázne někde na dálnici v koloně a do auta bude prát sluníčko. Klimatizace to nezachrání.
Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pořídit si obytné auto. Holky si rychle zvykly na dlouhé cesty a každá okupuje jednu sedačku. Miska s vodou je na zemi neustále k dispozici. Co je ale největší luxus, vlastní WC a lednice s chladným pitím stále sebou.
Vzhledem k tomu, že nevydržíme dlouho bez přísunu kofeinu, přestávky na venčení máme dostačující a je až s podivem, jak si holky zvykly. Když se jde ven, ony se musí vyprázdnit za každou cenu, vždy na tom svědomitě pracují.  Občas je bereme cestou i do kávové občerstvovny, to aby si zvykaly proplétat se davem. Letos jsme kupodivu nikde nenarazili za zákaz, nebo upozornění, že se psy je vstup zakázán.
Než jsme vybrali destinaci vhodnou jak pro nás, tak pro holky, prošli jsme kempy v celé severní Itálii, tedy na internetu 😉 a poté jsme vše vytelefonovali. Důležitá pro nás byla pláž, kam můžou psy a je tam nějaký servis. Tj. lehátka, voda, volný přístup psů do moře.
Konečné rozhodnutí padlo na :
Villaggio Internazionale Turistico a La Spiaggia di Pluto, Veneto Bibione.
O tom, že výběr nebyl špatný, svědčí fakt, že letos to už byla třetí dovolená na stejném místě.Proč právě tahle destinace? Hlavní důvod : Je to blízko. Cesta karavanem včetně přestávek nám zabere 12 hodin. To nejsme zádní rychlíci, zvláště vystoupání v Alpách nám jde dost pomalu. Líbí se nám tam.
Náklady na cestu :
Tankujeme plnou v Budějicích a pak až v Rakousku ve Villach. Obě pumpy po celé tři roky, co jezdíme do Bibione, mají příznivé ceny, tedy podstatně levnější, než v Praze a okolí. V Rakousku byla zatím pokaždé nafta levnější, než v ČR. V Itálii netankujeme, nafta je zde o dost dražší, než v ČR a Rakousku.
Dálnice :
Cestou se platí dálnice  v Rakousku a  Itálii. Do Rakouska je nutná ještě dálniční známku. Ta se dá koupit buď v ČR v Autoturistu, nebo před vjezdem do Rakouska u čerpací stanice. Mýtné jak v Rakousku, tak v Itálii oproti loňskému roku podražilo o 1 EUR. Rakousko mýtné stálo celkem 11 EUR + rakouská dálniční známka a v Itálii 11,30 EUR.
Kemp VTI :
Rezervujeme již třetí rok předem po internetu. Rezervační poplatek je sice 30 EUR, ale zato je jistota, že máme místo, které nám vyhovuje. Navíc, kemp má velkou obsazenost, a to i na okrajích sezony, riskovat, že nebude volné místo mezi stromy, tedy v chládku, se nám nechce. Místa pro karavany jsou prostorná, mají přípojku na elektrický proud, pitnou vodu a k dispozici je i místnost na vyprázdnění chemického WC. Vše v ceně. Wifi se hradí zvlášt, nebo je možné si jít sednout do kavárny, kde je wifi zdarma. Přestože se nacházíme v naplněném kempu, máme pocit soukromí, které se dá lehce kolem prostorného místa vytvořit. Lidi mezi sebou komunikují a zdraví se.
Ceny jsou rozdílné podle sezóny a místa, je možné zde i stanovat, nebo si pronajmout karavan.  Za jednoho psa se platí 7 – 8 EUR za jeden den. Podrobný ceník je  na webových  stránkách VTI.
Náklady na pláž :
Cestování karavanem má jednu stinnou stránku, nejsme mobilní. Psí pláž je vzdálená cca 3 km vzdušnou čarou. Na pláž jezdíme místním klimatizovaným autobusem. Cena za týdenní bus je 28 EUR, jezdí každou půlhodinu, bývá prázdný a s řidiči už se po těch třech letech známe. Cesta na pláž trvá cca 15 minut.
La Spiaggia di Pluto se oproti loňskému roku velmi rozšířila, přibylo tzv. soukr. míst. Cenově je to rozdělené 1.-3. Řada, kde je výhoda, že jsou dvě lidská lehátka . Od 4. Řady pak je 1x lehátko a 1x křeslo. Dále pak jsou místa, kde je více soukromí. Za týdenní pobyt, se cena může vyšplhat  až 180 EUR. My volili 1.-3. Řadu za cenu 130 EUR za týden. V ceně je zapůčení vodítek pro psy, misky na vodu a jednoho lehátka pro psy. Na pláži jsou sprchy, oddělené pro lidi a pro psy. Mezi lehátky se nesmí běhat, psi musí být na vodítku. Na pobřeží a v moři může být pes navolno. Čistotu a dodržování pravidel sleduje neustále bedlivým okem staff. Vzhledem k tomu, že jezdíme na kraji sezony, i pláž si domlouváme přímo na místě. V sezoně bude lepší provézt včasnou rezervaci po internetu.
Venčení :
Kemp disponuje zelenou zónou, kde je spousta stromů, dvě vany pro psy. Na procházku je to ale docela malé, takže volíme venčení po zelené zóně na pobřeží mezi cyklostezkou a korzem. Přestože jsou  tam občas cedule, že na trávník nesmí vstoupit ani pes ani člověk, nedodržuje se to a je to tolerované. Psi se tam běžně venčí a musím říct, že všichni udržují čistotu. Za celou dobu jsem na zemi nenašla ani jeden psí boban.
Bibione :
Pokud se jede na sever Itálie, musí se počítat s tím, že to moc Itálie není. V obchodech na člověka mluví německy a když požádáte, aby Vám totéž řekli italsky s tím, že německy nerozumíte, jste tam za exota. Obchody a restaurace jsou hodně přizpůsobeny turistům. Díky karavanu jsme soběstační, takže my vozíme gril na místní klobásky a zeleninu . Užíváme si hlavně italských sýrů, vína, čerstvé zeleniny, rajčat, které opravdu chutnají jako rajčata a doháníme to pizzou a zmrzlinou. V kempu je obchod, který sice není levný, ale dostanete tam všechno. Mistní kempová restaurace nás moc neoslovila, ale pizza je tam dobrá. Večerní zmrzlinu dáváme při důkladném večerním venčení ve městě.
Pobřeží Bibione jsou pláže od vidím do nevidím. Udržované cesty kolem pláží lákají jak ke sportu, tak k pouhým procházkám, či venčení.

 Fotogalerie z předcházejících let, stejně tak jako popis destinací jsou v odkazech dole v příspěvku „Cestování se psem “

Fotogalerie 2014 zde :

 

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.