Holky na cestách 2014

Letos je opravdu luxusní počasí na naše poměry. Nebyla celkem žádná zima. Léto je prostě léto, tak, jak má být. Pravděpodobně ráz počasí byl hlavní důvod našeho rozhodnutí vyrazit s holkama na Šumavu. Vybavili jsme se nepromokavými bundami a holinami. Pochopitelně jsme pamatovali i na psí pláštěnky. (O nás je  známo, že jakmile vyrazíme na Šumavu prší a prší.) Zvolili jsme směr Lipno, Černá v Pošumaví – Kemp Olšina.

První, co nás překvapilo, že se kemp nemusel rezervovat předem. Další překvapení nastalo, když nám na recepci nám řekli, že místo určitě najdeme a ať si to postavíme kam chceme. A do třetice, po vjezdu do kempu jsme měli pocit, že jsme v Holandsku. Jeden holanďan vedle druhého, sem tam nějaký němec a belgičan. Pár Čechů, ale ty tam podle vzhledu přívěsů a staveb okolo, pravděpodobně trávili celou sezónu.
Místa sice nebylo moc, ale troufnu si říct, že každý si tam dokázal najít to svoje. Náš vybraný plácek byl velmi prostorný a zatravněný. Po odjezdu sousedů jsme měli asi tak 5x větší prostor než v Itálii. Každá parcela pro karavany je v kempu vybavena elektrickou přípojkou, dokonce jsme zjistili, že elektrickou připojku maji i mnohá místa určená pro stany. Nevýhodou je chybějící připojka vody a tak se muselo šetřit, protože nosit ji v petlahvích by asi bylo úmorné. Ale i to se dalo krásně přežít díky modernímu a čistému zázemí (WC, sprchy, prádelna a dřezy na umývání nádobi).  Pokud kemp Olšina srovnám s Itálii, kde zázemí je čisté 24 hodin denně, tak tady se drobné vady našly. Přesto musím říct, že mě úroveň udržování čistoty v českém kempu příjemně překvapila.
Pes v kempu – Hund an der Leine – píše se všude :). A dodržovalo se to. Psů bylo v kempu poměrně dost. Čistota se udržovala všude. Bohužel chyběly sáčky a odpadkové koše. Nám se díky celkem velkému placu kolem karavanu podařilo i cvičit každý den, a to bez voditka. Dělali jsme tak trochu divadlo. Protože, jakmile jsme začala cvičit, celé horní patro 🙂 nás mělo jako na dlaní a zpozornělo. Kolemjdoucí po cestě se zastavovali. Holky mi udělaly velikou radost, fakt se soustředily jen na mě a zvládaly i dětí, které si vedle házely míčem a občas nám ho hodily do cesty. Chůze u nohy byla úplně luxusní, holky předváděly jak prvky z obedience, tak z dogdancinu na první povel. Škoda, že na zkouškách to býva jinak :).
Lipno – nemá chybu. Byla celkem nízká hladina vody a plaž tím pádem plná kamenů.  Všude samý rybář. Psy mohli do vody bez omezení. Jen za použití ohleduplnosti vůči ostatním, Zkrátka koupat se o kus dál, než ostatní.  Holky ale mají před vodou respekt, takže se brodily jen po břicho. Nicméně pokrok u Tessy, která si dříve namočila jen tlapy to byl celkem krok dopředu. Appia chodi do vody po vzoru Tessy. Tak jsme ji bohužel dál taky nedostali. Velmi lákavý pro holky byl parfém zn. CHANEL ryba.

Krajina – prostě Šumava. Vždy mě přitahovala a dokázala jsem se kochat i hodiny.

Závěrem : Určitě si pobyt v kempu Olšina zopakujeme příští rok a můžeme ho pro pobyt se psem doporučit.

Related Images:

Jeden komentář u “Holky na cestách 2014”

Komentáře jsou uzavřeny.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.