Evropská výstava 2014

Mnohokrát jsem psala, že výstavy nejsou naše hobby. Přesto občas vyrazíme, abychom se ukázali 😀 . Tentokrát jsme měli  o několik důvodů více.
*Evropská výstava všech plemen je velká událost a tak jsme chtěli ochutnat cvrkot tolika psů na jednom místě.
*Pravděpodobně naše první a poslední zkušenost s tak velkou výstavou.
*Teď to nejdůležitější : setkání s potomky Tessy.

brno-bydlime-1Dorazili jsme v pátek karavanem. Jak se ukázalo naše obava ohledně parkování byla zbytečná. Do areálu jsme se dostali bez problému. Nikdo po nás nic nechtěl, ani platbu, ani papíry. Byli jsme poučeni, že si máme zaparkovat na parkovišti pro karavany a najít si přípojku na proud. Vše se podařilo a po celou dobu spokojenost.

Co mě ale zarazilo, že po prvním venčení holek v areálu jsem měla boty obalené psími exkrementy. Pravděpodobně se většina lidí nenamáhala bobany po svým miláčcích sbírat. Bylo jich všude tolik, že vyhnout se ani nešlo. Boty šly do igelitu, dál byly nepoužitelné.
Průběh sobotní výstavy byl bez jakýchkoli komplikací, katalog, doklady i samotný zápis vše vycházelo podle plánu, dokonce i časový rozpis. To asi většina z nás ocenila nejvíce, protože nejhorší na výstavách je to čekání.
Podle katalogu se zúčastnilo celkem 40 ČSP. Docela slušný počet. Pro mě největší radost, že jsem po čase viděla Arcia (Bobina) Amorevita a béčkaře Brilla a Bonaro Amorevita.
brno-strakaci-22Po ukončení předvedení v kruhu, jsme se přesunuli do hlavního pavilonu, kde mělo proběhnout předvedení ČSP. Časově jsme to ale nestihli, takže byla malá pauza na občerstvení a nastoupili jsme později. Tato presentace plemene byla mimo program. Alespoň v katalogu neuvedeno. Myslím, že většina z nás improvizovala s předvedením toho, co pejsek umí za doprovodného slova poradkyně chovu. Škoda, že se to nepodařilo organizačně zvládnout tak, abychom byli trochu zkoordinovaní.
Programy výstavy od 15.hod:
Mimo jiné avizovaná přehlídka národních plemen. Na to jsem se těšila. Škoda, že nebylo známo koho se to ze strakáčů týká. Předpokládala jsem, že na přehlídku mohou nastoupit všichni, co se zúčastnili výstavy (v katalogu, žádné omezení nebylo uvedeno). Je to na závěr malá show pro návštěvníky a zároveň dobrý pocit pro vystavovatele. Člověk tak nějak očekává, že  organizátoři za strakáče, to budou vědět, Však tam byl zastoupen jak Spolek ČSP, tak KCHMPP. Po větě „pokud nás tam nepustí v plném počtu, si klub/spolek bude vybírat kdo nastoupí“ , jsme se rozhodli ukončit naše snažení a věnovat se vlastnímu programu. A protože mě to nedalo, po ukončení výstavy jsem se snažila zjistit, kde byl ten komunikační šum. Údajně na straně ČKS, která nepodala klubu dostatečné informace. (Podávám, jak jsem nakoupila 🙂 – dál jsem to už nezjišťovala).

Související příspěvky :
Výstavy 2014
FotoGalerie Zonerama
Amorevita Brno 2014
FotoGalerie na Rajčeti

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.