Duben 2015

Tento rok je duben tak nějak divný. Možná proto, že jsem  odvykla, že duben je považován za aprílový a zima byla velice mírná.
Srandy jsme si zatím moc neužili, zato výkyvy počasí jsou na denním pořádku. Sníh, kroupy, déšť, sluníčko. Vše jako na houpačce. Do toho ještě dvě hárávky  😆 .
Háravky jsou sice na hlavu, ale pozitivní je, že to budeme mít za sebou najednou a do listopadu budeme bez omezení. Tedy alespoň doufám.
Appia, která viditelně hárá ve svých skoro 4 letech poprvé, neví co se s ní děje. Zpočátku očichávala střídavě Tessy a pak sebe. Později pochopila, že jsem šťastná a  tak toho začala využívat a šmajchlovat se, víc než normálně.  Tessy naopak se stahuje, ale dohromady jsou holky zkrátka bezva, jako vždy.
U mě došlo konečně k rozhodnutí, že i Appia bude mít potomky. Mělo by to vyjít tak nějak na začátek  příštího roku. Protože nemám ve zvyku nechávat nic náhodě, pokud mám čas na rozmyšlení, ponořením se do výběru krycích psů jsem narazila. Nechci zde rozebírat podrobnosti, ale ve finále jsem se dostala do situace, kdy jsem opět zjistila, že je velký nedostatek vhodných krycích psů, podle mých představ.  Naštěstí máme ještě čas a naději.
(Pozn. moje představy nejsou přehnané, hledáme psa DKK 0/0 a LP 0/0 s tolerancí max nějaká jednička, dlouhosrstý nebo krátkosrstý s vlohami pro dlouhou srst)
Akce : máme naplánované soustředění na Celnici a díky hárání, zatím nevím která z holek nakonec pojede. No ta co už nehárá, to je jasné, ale která to bude?
4.4.2015 DogLand Kladno – neoficiální zkoušky obedience – háravka Appia – rozhodčí Lukáš Jánský a stevard Radka Dracejová. Na řadu jsme přišly jako poslední, s víc jak hodinovým skluzem. Vymrzlé:). Appia ukázala, že jako vždy dokáže překvapit. Byla úžasná, zvládla to. Nečuchala, nestopovala a dokázala se soustředit. Pro mě velká spokojenost s jejím výkonem a nakonec i se slovy Radky, která řekla, že to byl její nejlepší výkon, který viděla. Nutno dodat, že holky trénují a většinu zkoušek skládají v Petcentu, takže dokola stále stejné prostředí haly. Venkovní prostředí je pro ně na OB novinkou a o to více si cením výsledku.

Appia OB1 Kladno

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.