A tak

A tak nějak čas letí….. Blíží se konec roku a mám pocit, že od té doby, co jsme zakotvili po cestování doma si šlapu po rukou. Není ani moc času na holky a moje ambice prolomit ledy a získat s Appii OB1 na výbornou mě dostaly na slepou kolej. Appia jde s výkonem dolů. Tréninky s ní začínají být kontraproduktivní. Všechny cviky umí perfektně a tak padlo rozhodnutí, dát jí pauzu a srovnat to jiným typem tréninků, rušivky, více psů na place a nárazové intenzivky. 

To abych nebyla úplně v depresi, o to se stará Tessy. Její současná činnost, která původně měla být zábavou na důchod se stala činností zkouškovou. Její dobrý čich se probudil k práci a hrozně jí to baví. Mě už méně, ale její radost je vlastně i mojí radostí. Znovu u ní vidím ten rozesmátý čumák, který mívala když jsem jí usadila na start před závodem agility a pro mě je to ta nejhezčí odměna.
Noseworku se věnujeme přibližně rok s tím, že na tréninky chodíme 1x za 14 dní. Trochu si čucháme doma, ale moc času tomu nevěnujeme. Přesto jsme se pustili do dvou zkoušek, obě systémem hop nebo trop. Obě zkoušky dala Tessy  na první pokus. V květnu to byla NW-Dz a v říjnu NW- Uz.

V listopadu jsem zkusila NW-Nz. Tušila jsem, že to už bude jiná liga. Ale až tak ne, to mě u zetkové zkoušky překvapilo. Moje chyba, nebyla jsem se na žádné zkoušce typu N podívat.
Malý prostor 4×4 jsme označili správně a tak jsme šli s optimizmem na velký. Když mi bylo ukázáno, odkud kam, bylo mi jasné, že pokud bychom skořici dohledali, musel by to být zázrak. Moje první reakce byla: „snad si tu nezlámu nohy“.  Prostor byl velmi členitý, nedal se ani projít, navíc plný pichlavých,popínavých rostlin do kterých se zamotávaly moje nohy a celý pes.  K prohře určitě přispělo i to, že jsem měla strach o svoje končetiny. Navíc jsme ztráceli čas tím, že Tessy kromě skořice nasávala i pachy zvěře a vybíhala za vyznačený prostor. Ale na druhou stranu jsem u ní  velmi ocenila, že se po zavolání vracela. 
Závěrem :
Byla to pro mě velmi dobrá zkušenost a moje první odhaleni toho, jak může vypadat prostor pro zkoušky NW – N. Vzhledem k tomu, že zkoušku nedal nikdo a to ani ostřílený tým, díky složitosti terénu, pokusíme se ještě jednou. Pokud narazíme na stejně obtížný terén, zůstaneme na zemi a oprášíme původní rozhodnutí, t.j udělat Zk NW D až kam to dáme. Hlavně žádný stres. Vzhledem k jejímu věku jsem šťastná za to, že děláme něco, co Tessy baví a ambice už jdou  stanou.

 

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.